Blog

Festiwal nh – dzieci i wielki ekran

Od kilku lat chodzę z dziećmi na festiwal Kino Dzieci do Nowych Horyzontów. Zawsze jest to dla nas uczta filmowa i spokojny czas. Gdy były mniejsze, chodziliśmy też na warsztaty i inne wydarzenia organizowane przez kino. Naprawdę polecam wszystkim rodzicom spędzenie tam kilku jesiennych dni, bo nie dość, że radość dla dzieci, gwarancja dobrego niecodziennego kina, to jeszcze i dla nas samych, filmy dla dzieci często mają drugie dno, albo też zbliżają nas do dzieci po prostu i do zrozumienia ich.

Na tym festiwalu można głosować na filmy, jest oferta dla dzieci od maluchów do prawie dorosłych.
A popcorn okazuje się w ogóle nieważny 😉
Dziś festiwal startuje i potrwa aż do 2 października, więc naprawdę jest w czym wybierać. Gdy obejrzymy jakieś filmy, na pewno umieszczę tu recenzję, tak jak to było rok temu i wcześniej, i jeszcze wcześniej
Zajrzyjcie na harmonogram festiwalu – kino wrocławskie
W tym roku kino zabiera nas do Niderlandów, jak zwykle jest też konkurs główny, konkurs filmowych odkryć, filmy na podstawie książek dla dzieci.
O 17.00 dziś grają Bell, film, który zrecenzowałam rok temu i którym nadal ja i Brzoskwinia jesteśmy zachwycone, zajrzyjcie do recenzji, jeśli macie ochotę.
Ten film jest w kategorii ulubieńców festiwalu, jest też klasyka kina dzieci, jak “Dzieci z Bullerbyn” “filmy z serii “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, czy seria dla maluchów z Basią.

Wybierajcie w szerokiej ofercie i nie siedźcie w domu, warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *