Blog · Dzieci · Przeczytane

Książkowo – dzieciowo po raz pierwszy

No i może tak być, że pojawi się wpisów z książkami więcej na bobreczkach przez wakacje 😀

Moje dzieciaki naprawdę wzięły się za czytanie i, jak na razie całkiem nieźle im idzie.
Jest taka fajna seria dla dzieci: Czytam sobie Wydawnictwa Egmont, gdzie znajdzie się coś dla zupełnych maluchów, które zaczynają, jak i dla trochę straszych. Ta seria ma 3 poziomy. W poziomie 1 jest naprawdę mało tekstu, a dużo obrazków, a i tak nawet zerówkowicze dadzą sobie sami z tym radę.

sArea=111100111


A tematy są super i na miarę maluchów, na przykład książeczka o zupie pomidorowej albo o Tytanicu, czy o gwiezdnych wojnach. Ale są też inne, u nas tym razem na rozgrzewkę była książka o Grubelku i Kudełku, kurzowych stworkach pt. “Historie spod podłogi. Dom” autorstwa Justyny Bednarek

sArea=110111101

Później oczywiście już wypożyczaliśmy poziom 3, a w nim na przykład o lądowaniu na księżycu, książeczka Ewy Nowak pt. “Apollo 11”, z kórej można się dowiedzieć z czego składa się kombinezon astronauty, jak nazywali się pierwsi ludzie na księżycu.
Fajne jest to, że to proste i łatwe do zapamiętania fakty, naprawdę przystępnie napisane przez znanych autorów.

227143-352x500

Ciekawą książką z tej serii jest też “Szarka” Ewy Nowak o szczeniaczku, który okazał się wilkiem, a także o tym, że ferie spędzone na wsi u dziadków nie muszą wcale być nudniejsze od tych spędzonych w Egipcie, Włoszech, czy Zakopanem.

DSC_8384

DSC_8386

Oprócz takich książeczek odkryliśmy też książeczki o zwierzętach, które łączą wiedzę z przeżywaniem przygody wraz z bohaterami. Była więc przygoda z tatrzańskimi misiami, ze świstakami i kozicami. Książka ma tytuł “Zwierzęta Tatr”, została napisana przez Krzysztofa Wiśniewskiego i to seria Czytajmy razem. Domu Wydawniczego Bellona. Litery są duże i jest sporo ładnych ilustracji.

sArea=101000011sArea=011000110sArea=111011110

sArea=111110011

To tyle na dziś o książkach z biblioteki, czekajcie na następny odcinek.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *