Blog · Dzieci

I znowu wychodne z dzieckiem – Noc Muzeów!

nm-2019-motyw glowny rozszerzony

Dopiero co była majówka, a tu już jak z bicza strzelił po połowie miesiąca. Kiedy, jak minął ten czas, pracowity czas, tak dla ludzi, jak i dla przyrody. Już wszędzie zielono i kwitnąco, świat wokół pachnie. Pogoda nas nie rozpieszczała jak dotąd, nawet dzieci komunijne ciągle pod parasolami i aby przemknąć przez deszcze i zimna. Pierwszy biały tydzień w tym roku prawie już minął, a kto ma go za sobą, może teraz spokojnie pomyśleć gdzie się wybrać z dzieckiem w weekend.

Okazja we Wrocławiu jest świetna, bo już jutro Noc Muzeów czyli czas, gdy wszystkie muzea są otwarte dla publiczności za darmo i do nocy, i przygotowują dodatkowe atrakcje. Zresztą nie tylko muzea, także galerie, ośrodki kultury i inne miejsca.
Na niektóre z warsztatów dla dzieci, czy dorosłych trzeba było się wcześniej zapisać, ale są też takie i całkiem sporo ich jest, na które można się wybrać z marszu. Oczywiście czasem atrakcją będzie i zwiedzanie samego muzeum lub choćby odkrycie, że takiego typu muzeum w naszym mieście istnieje.

Mamy piątek, zamieszczam więc linka do broszurki, w której znajdziecie wszystkie propozycje, przejrzenie jej wymaga trochę czasu, ale myślę, że warto zabrać nasze dzieci w takie miejsca, a i dla nas może się to okazać ciekawe, miłego przeglądania.

Ja, tym razem tylko tak szybko przytoczę kilka miejsc, które rzuciły mi się w oczy i może z nich sami skorzystamy. Ciekawie się zapowiada oferta Muzeum Etnograficznego, gdzie już od 16.00 warsztaty plastyczne dla dzieci 7-12 lat, potem od 17.00 zabawy z dźwiękiem dla dzieci od 4-12 lat, a od 18.00 warsztaty tańca dla każdego.
Muzeum Archeologiczne i Muzeum Militariów w Arsenale proponuje o g. 18.00  grę dla dzieci od 6 lat “Wojownicy minionych wieków”.

Muzeum Miejskie Wrocławia. Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Starym Ratuszu

proponuje warsztaty plastyczne dla dzieci (5–14 lat) „Kolorowy zawrót głowy –

dziecięcy świat witraży”, sala edukacyjna, I piętro g. 18.-20.30.

W Muzeum Współczesnym w godzinach 16.00–24.00 zabawa interaktywną instalacją „Obrazośnienie” dla dzieci (od 2 lat), poziom 2

Galeria Piecownia przy ul. Władysława Łokietka 9 proponuje warsztaty ceramiczne „Magia lepienia”, na których pokażą kilka trików, jak w prosty sposób ulepić różne figurki z gliny. Do udziału w warsztatach zachęcają wszystkich bez względu na wiek. Mile widziany udział dzieci, młodzieży, osób starszych jak i całych rodzin. Od 15.00 do 20.00

Kino Nowe Horyzonty proponuje dwa pokazy filmów, dla dorosłych i dla dzieci, dla dzieci o 16.00, po wejściówki trzeba przyjść wcześniej, a film to “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby.” od 6 lat

Wcisnę tu też coś dla poetów, w końcu poeci są trochę jak dzieci 😉 Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze organizuje o 20.00 Slam poetycki – wiersze i wystąpienia literackie osnute wokół tematyki Nadodrza.

A na deser wjazd na Sky Tower – Punkt Widokowy czynny
22.00–1.30

No dobra, tego jest naprawdę sporo, więc resztę doczytacie.
Miłej soboty muzealnej!

 

 

Jedna myśl na temat “I znowu wychodne z dzieckiem – Noc Muzeów!

  1. Właśnie dostałam jeszcze info od jednej z mam, że będą też jeździły dwa stare
    tramwaje oraz autobusy fajnymi trasami od g. 16.00.
    Dziękuję Elu za informację 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *