Blog · Dzieci

Kolejne ferie w mieście – wyciśnij z miasta to, co dobre dla Twojego dziecka – Wrocław

Nie zawsze da się wyjechać, nie zawsze nas stać na śniegi, nie zawsze mamy czas, czy możliwość na narty, sanki i resztę białych atrakcji.
Duże miasto może być plusem i minusem, bo pewnie, że powietrze czasem nie najlepsze, oby nie stan krytyczny, jednak z drugiej strony darmowy przejazd dla dzieci komunikacją, nawet w najdalszy zakątek miasta. Instytucje kulturalne przygotowały na ten czas mnóstwo atrakcji dla dzieci.
Postaram się tu wrzucić kilka linków i opisów ofert, z których sama korzystałam z dziećmi w zeszłym roku.

nor_panel_1545327062

KINO

Coś do oglądania, czyli ferie w Kinie Nowe Horyzonty to trochę inna oferta niż kina galeriowe, ale może właśnie dlatego warto się zainteresować, bilety w cenie 14 zł.
Zajrzyjcie na stronę kina, tam znajdziecie repertuar i opisy filmów. Ze swojej strony mogę polecić film, na którym biliśmy w czasie Festiwalu Kino Dzieci – “Mirai”, a tutaj o nim pisałam. Będzie też film Petson i Findus – Najlepsza Gwiazdka.
W czasie festiwalu w
idzieliśmy z dzieciakami inny film o Petsonie i Findusie, i bardzo się nam podobał. W te ferie nh oferują jeszcze kilka filmów dla dzieci. Tu nie trzeba się zastanawiać którego dnia iść do kina, by było taniej, bo przez całe ferie ta sama cena. Nie musimy też wydawać sporej sumy, która zwykle jest większa niż koszt samego biletu, na popcorny i coca-colę, tu nie ma takich rzeczy, tu jest kino.

Za to dla rodziców mają pyszną kawę, a i soki się znajdą 🙂

 

 

MUZEA

Szeroka oferta warsztatów w Muzeach: Narodowym, Etnograficznym, Czterech Kopuł i w Panoramie Racławickiej.
Pewnie, że trzeba tam przyjść z dzieckiem i z nim pobyć, ale czasem to nawet ciekawe i dla dorosłego. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci 6-12 lat, albo 9-12 lat. Za bilet płaci się tylko symboliczną złotówkę, dorośli jako opiekunowie wchodzą za darmo (jedynie w Panoramie Racławickiej bilety są w cenie 15 zł), można takie wyjście połączyć ze zwiedzaniem muzeum. Jeśli dziecko jest dość duże i poradzi sobie samo na warsztatach, to można w tym czasie posiedzieć w kawiarni (Muzeum Narodowe). W zeszłym roku dużo dzieci na warsztaty przychodziło z babciami.
Opisałam wtedy po fakcie takie nasze wyjście, zapraszam do czytania.

Co ważne, trzeba się zapisać telefonicznie lub mailowo w tygodniu poprzedzającym zajęcia, więc jeśli chcecie, to trzeba już planować, chociaż, jeśli będą miejsca, to na pewno Was zapiszą w ostatniej chwili. Z miejscami jednak bywa różnie. Telefony macie na stronie.

Muzeum Współczesne przy ul. Strzegomskiej też organizuje spotkania w ferie, tutaj od 9 lat z opiekunem, a nawet niektóre dla młodzieży od 15 lat. Tutaj możemy nastawić się na warsztaty manualne z wykorzystaniem różnych technik grafiki warsztatowej. Zajrzyjcie na stronę, te warsztaty są darmowe, odbędą się w poniedziałki i środy, tylko trzeba się oczywiście wcześniej zapisać.
W Muzeum Współczesnym można też się zapisać na weekendowe warsztaty rodzinne na 13.30. W najbliższą niedzielę 27 stycznia będzie coś dla dzieci 4-11 lat, będzie o wodzie, w ramach warsztatów manualnych dzieci mają szansę wykonać autorską butelkę, zamieniając plastikową na szklaną. Brzmi ciekawie, pretekstem jest oczywiście bieżąca wystawa, poczytajcie tutaj
W lutym też polecam warsztaty niedzielne Muzeum Współczesnego dla dzieci 4-11 lat. Na tych pierwszych będzie można lepić z gliny, czy plasteliny, na kolejnych będzie coś o owadach, oczywiście poprzedzone zwiedzaniem wystawy i krótką prelekcją. A tutaj z własnego doświadczenia opisałam warsztaty w tym muzeum, na których byliśmy kiedyś niedzielnie i upalnie, bo tam takie rzeczy przez cały rok.

Muzeum Pana Tadeusza oprócz ofert dla grup zorganizowanych ma także ofertę dla  widzów indywidualnych:
Ferie pod złotym słońcem  29 stycznia–8 lutego 2019

  • wtorki i piątki, godz. 12.00–13.30
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularze zgłoszeniowe
  • zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat
    A tak piszą na stronie:

Zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza na Ferie pod Złotym Słońcem.

Nad wejściem do naszej kamienicy lśni symbol, od którego wzięła ona swoje imię – Złote Słońce. Kiedyś mieszkali tu najwspanialsi goście, teraz jest domem Muzeum Pana Tadeusza. Wszystkich, którzy chcieliby bliżej poznać symbol naszej kamienicy, zapraszamy na feryjne spotkania. Podczas zajęć zgłębimy historię kamienicy, dowiemy się co skrywa dziś oraz poeksperymentujemy ze światłem. Do zobaczenia!

Zapraszamy w każdy wtorek i piątek o godz. 12.00. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Oferta przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

I tak trzeba wejść na stronę, tam pod ofertą dla grup znajdziecie ofertę dla widzów indywidualnych i pod każdym dniem formularz zgłoszeniowy.

mucha

wóz1

KLOCKI

W zeszłym roku byliśmy także w klubie konstruktora, tu zapomina się o czasie, zabawa klockami strasznie wciąga. Można budować bardzo różne konstrukcje z wyobraźni albo z instrukcji, trzeba być z dzieckiem ale instruktorzy też pomagają, jeśli jest potrzeba, i można zbudować coś, co będzie się poruszało. Taka zabawa jest zupełnie za darmo i nawet bez zapisów w Klubie Konstruktora, czyli Multicentrum przy Powstańców Śląskich 210. Jest to oferta dla dzieci od 6 lat i można tam się wybrać w drugim tygodniu ferii od 12.00 do 15.00. Dobrze przyjechać od 12.00, bo na budowanie z tych klocków dziecko musi mieć trochę czasu. A tutaj ich strona.
Natomiast trochę zdjęć i mój opis z zeszłego roku tutaj.


Na prośbę osób, które pytały mnie jak spędzić ferie w mieście zebrałam takie oferty, do których sama dotarłam i z których korzystaliśmy, więc każdą z nich polecam, ale to na pewno kropla w morzu ofert wrocławskich. Moim priorytetem było też znalezienie ofert tanich i darmowych. Ale jeśli wiecie o czymś ciekawym, to podzielcie się. Ja, gdy znajdę jeszcze coś ciekawego, na pewno to opiszę.

Dobrych ferii!!!

 

Jedna myśl na temat “Kolejne ferie w mieście – wyciśnij z miasta to, co dobre dla Twojego dziecka – Wrocław

  1. dzięki Justku, ciekawe kompendium 🙂 my teraz obolali i smarkaci więc spędzamy dnie i noce w domu, między lekcjami do odrobienia a filmami – wysłałam Ci linka do Pettsona & Findusa animowanego oraz do paru fajnych zwiastunów dla dzieci 🙂 a P&F fabularny że będzie w ferie, to fantastycznie. mam nadzieję że wyzdrowiejemy i będziemy wtedy we Wro 🙂 buziaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *