Blog

Poezja dla mam to proza życia

grafit2

Po raz kolejny zapraszam na spektakl, który sama wymyśliłam, historię mamy, która dopiero mamą się staje, oswaja się z kosmosem, który w niej się otwiera. Radzi sobie z ciążą i narodzeniem dziecka jak potrafi, uczy się tego, czego nie może nas nikt nauczyć, to praktyka najwyższego stopnia, bo każde dziecko jest inne.

Spektakl jest na podstawie książki “Infalia” wydanej w tym roku, ale prawdziwiej zabrzmiałoby, że to książka powstała na podstawie spektaklu, ponieważ był pierwszy i był przedstawiany ładnych kilka lat przed książką.

Dlaczego to robię? Przedstawiam wiersze w taki sposób?
Skoro chcę, by dotarły do tych, do których zostały napisane, czyli do mam, do kobiet, musiałam temu przekazowi nadać szczególną formę.
„alicja w krainie wierszy i inne bajki o prozie” jest właśnie taką formą. Ma coś wytłumaczyć, pokazać, być nie tylko wierszem, słowem, czymś więcej.
Jeśli zdecydujecie się przyjść, posłuchać i obejrzeć, to mam nadzieję, że znajdziecie w tym spektaklu coś dla siebie.

alicja przez małe a nie jest błędem, ani lekceważeniem kobiety, jest tylko podkreśleniem tego, że każda z nas może być alicją, że jest to zwykła kobieta, których setki, przeciętna.
Tak jak jej dzieci: kaj i brzoskwinia.

Tym razem spektakl odbędzie się we Wrocławiu w Filli Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Chociebuskiej 8-10, w czwartek 24 maja o 17.00.
Tym razem nie będzie kącika dla dzieci, organizatorzy postanowili, że skoro jest to tuż przed Dniem Matki, to niech ten wieczór  będzie dla mam odpoczynkiem i odprężeniem.

Spektakl składa się też z piosenek, do których napisałam słowa, a Ela Kołodziejczyk, moja przyjaciółka (poetka, muzyk, właścicielka wydawnictwa: El-ArtPress) napisała muzykę.
Będzie zresztą te piosenki wykonywała wraz z Pawłem Kołodziejczykiem.

Oczywiście będę też miała kilka egzemplarzy „Infalii”, jeśli ktoś chciałby kupić oraz kilka płyt z piosenkami.
Pozostaje mi już tylko jeszcze raz Was serdecznie zaprosić.
Niech te kilka zdjęć zilustruje Wam to wydarzenie, które już bywało we Wrocławiu, Oleśnicy, Trzebnicy, Łazieńcu.
grafit3

ali

ali4

mbp

pestka1

al1

al

2 myśli na temat “Poezja dla mam to proza życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *